HORTECH

Maszyny do warzyw

HORTECH - ROYAL

ROYAL

Zraszacz ROYAL przeznaczony jest do nawadniania deszczownią szpulową w warunkach ujemnego oddziaływania wiatru, dla upraw warzywniczych, rolniczych szkółkarskich i nawodnień terenów zielonych. Jest zraszaczem sektorowym średniej wydajności i dużej niezawodności. Znajduje szerokie zastosowanie w deszczowniach szpulowych z wężem o średnicy 70 – 82 mm.

Budowa i działanie
Zraszacz ROYAL jest zraszaczem uderzeniowym. Energia wypływającej wody odrzuca wahadło (oscylator) poruszając je w płaszczyźnie pionowej, które wskutek oddziaływania sprężyny powraca do początkowego położenia. Woda uderzając o prowadnicę na końcu wahadła powoduje odrzucenie o krok zraszacz w lewą stronę i jednocześnie odbija wahadło w dół. W ten sposób zraszacz krok po kroku obraca się. Ruch powrotny zraszacza dokonuje się po osiągnięciu prawego punktu zwrotnego określonego przez pierścienie w podstawie zraszacza. Następuje automatyczne przestawienie prowadnicy i wahadło obraca zraszaczem w prawą stronę. Zraszacz w obu kierunkach porusza się z tą samą prędkością. Ustawienie kąta zraszania za pomocą ruchomych pierścieni na podstawie. Wraz z ruchem wahadła przy obrocie w prawą stronę współpracuje rozpraszacz, który przy zagłębia się cyklicznie w strumień wody powodując skrócenie promienia i rozpraszanie. Pochylenie rury strumieniowej pod stałym kątem 25 stopni względem poziomu.
Dolna podstawa wykonana z mosiądzu, wewnętrzna tuleja obrotowa ze stali nierdzewnej. Korpus zraszacza, rura strumieniowa i wahadło wykonane z lekkich stopów aluminium. Dysze z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Sprężyny ze stali nierdzewnej. Łożyskowanie złącza obrotowego i wahadła. Uszczelnienie gumowe złącza obrotowego typu U.

W wyposażeniu komplet 3 wymiennych dysz. Możliwość stosowania dysz od 12 do 24 mm. Ponadto posiada regulacje: rozpraszania i prędkości obrotu.

HORTECH - REFLEX

REFLEX

Zraszacz REFLEX przeznaczony jest do nawadniania deszczownią, dla upraw warzywniczych, rolniczych szkółkarskich i nawodnień terenów zielonych. Jest zraszaczem sektorowym dużej wydajności i znajduje szerokie zastosowanie w największych deszczowniach szpulowych z wężem o średnicy 90 – 125 mm.

Budowa i działanie
Zraszacz REFLEX jest zraszaczem uderzeniowym. Energia wypływającej wody odrzuca wahadło (oscylator) poruszając je w płaszczyźnie pionowej, które wskutek oddziaływania sprężyny powraca do początkowego położenia. Woda uderzając o prowadnicę na końcu wahadła powoduje odrzucenie o krok zraszacz w lewą stronę i jednocześnie odbija wahadło w dół. W ten sposób zraszacz krok po kroku obraca się. Ruch powrotny zraszacza dokonuje się po osiągnięciu prawego punktu zwrotnego określonego przez pierścienie w podstawie zraszacza. Następuje automatyczne przestawienie prowadnicy i wahadło obraca zraszaczem w prawą stronę. Zraszacz w obu kierunkach porusza się z tą samą prędkością. Ustawienie kąta zraszania za pomocą ruchomych pierścieni na podstawie. Wraz z ruchem wahadła przy obrocie w prawą stronę współpracuje rozpraszacz, który przy zagłębia się cyklicznie w strumień wody powodując skrócenie promienia i rozpraszanie.
Elementy konstrukcyjne podstawy, korpus zraszacza, rura strumieniowa i wahadło wykonane z lekkich stopów aluminium. Dysze z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Sprężyny ze stali nierdzewnej. Podwójnie łożyskowane złącze obrotowe w mosiężnych bieżniach. Uszczelnienie złącza obrotowego gumowe typu U oraz 2 oringi w obsadzie.

W wyposażeniu komplet 3 wymiennych dysz. Możliwość stosowania dysz od 22 do 40 mm. Ponadto posiada regulacje: rozpraszania i prędkości obrotu na hamulcu.

HORTECH - Wąż płaski strażacki do deszczowni 102mm (4 cale) 12 bar

Wąż płaski strażacki do deszczowni 102mm (4 cale) 12 bar

- Średnica: 102 mm/4 cale
- Grubość: 2,3 mm
- Ciśnienie robocze: 12 bar
- Złącza: STORZ, BAUER, PERROT

HORTECH - Wąż płaski strażacki do deszczowni 90mm (3,5 cala) 16 bar

Wąż płaski strażacki do deszczowni 90mm (3,5 cala) 16 bar

- Średnica: 90 mm/3,5 cala
- Grubość: 2,3 mm
- Ciśnienie robocze: 16 bar
- Złącza: STORZ, BAUER, PERROT

HORTECH - Deszczownie podstawowe Pivot

Deszczownie podstawowe Pivot

ST Pivot

Konstrukcja w kształcie piramidy ze stali ocynkowanej z czterema pasami po obu stronach z rurą o grubości 4 mm. Wodoszczelność dzięki obrotowi na pionowej rurze gwarantowane przez niskociśnieniowe uszczelnienie wargowe.

ST Pivot Sector

ST Pivot Sector obejmuje automatyczne odwracanie przęseł na końcu działki. Umożliwia pokrycie całego nawadnianego terenu pomimo podzielonej działki.

Mini Pivot

Kompaktowa wersja ST Pivot.

Mini Pivot Sector

Kompaktowa wersja ST Pivot Sector.

Pivot z dużym prześwitem

Prześwit o wysokości 4,80 m nadaje się do wysokich upraw (trzciny cukrowe, sadownictwo itp.) oraz do pokonywania przeszkód (budynki, maszyny itp.).

HORTECH - Deszczownie hydrauliczne Pivot

Deszczownie hydrauliczne Pivot

Deszczownia kompaktowa pivot firmy OTECH to kompaktowa konstrukcja w kształcie piramidy ze stali ocynkowanej z dwoma pasami z każdej strony w rurze o grubości 4 mm, ta konstrukcja zmniejsza objętość płyty betonowej, aby zachować większą powierzchnię uprawną. Uszczelnienie przez obrotowe połączenie na pionowej rurze zapewnione przez uszczelkę wargową przy niskich ciśnieniach.

Urządzenie bez prądu, maksymalnie jedno przęsło w ST127 o długości 56 m lub 62 m z wysięgiem 24 m lub 30 m. Należy przestrzegać natężenia przepływu od 33 m3/h do 80 m3/h i ciśnienia od 4,3 bar do 6 bar.

HORTECH - Deszczownie podwójny Pivot

Deszczownie podwójny Pivot

Deszczownia podwójny pivot umożliwia rozłożenie przepływu wzdłuż dwóch przęseł z niezależnym działaniem. W ten sposób zmniejsza się straty ciśnienia i zapotrzebowanie na energię. System ten jest szczególnie użyteczny w przypadku dużych działek na suchych obszarach, ponieważ umożliwia szybsze nawadnianie i dzięki temu szybszy powrót do uprawy.

HORTECH - 2RM1

2RM1

2RM1-S

Deszczownia mostowa liniowa 2RM1-S ma dwa koła napędowe i umożliwia maszynie zautomatyzowany ruch boczny do przodu i do tyłu w celu nawadniania prostokątnego pola. Zasilanie hydrauliczne jest napędzane silnikiem zasilanym jednym lub wieloma hydrantami.

2RM1

2RM1 dwa koła napędowe i umożliwia automatyczne boczne przesuwanie maszyny w przód iw tył w celu nawadniania prostokątnej paczki. Ten boczny wózek może być wyposażony w odłączane skrzynie biegów, które umożliwiają przemieszczenie z paczki na drugą za pomocą ciągnika. Aby móc korzystać z tej funkcji przemieszczania, prosimy o skonsultowanie się z nami w celu zaoferowania Państwu dodatkowych akcesoriów. Zaopatrzenie w wodę jest napędzane silnikiem napędzanym z jednego lub kilku kolejnych hydrantów.

HORTECH - Deszczownie Pivot Holowane

Deszczownie Pivot Holowane

Holowany Pivot na kołach

Czterokołowy ruchomy pivot wyposażony jest w element centralny na ruchomej ramie z zaczepem holowniczym. Wieże z obrotowymi kołami można ustawić w jednej linii z osią przęseł, aby umożliwić ciągnikowi przemieszczenie całej maszyny.

Holowany Pivot hydrauliczny

Holowany hydrauliczny Pivot to zwarta konstrukcja w kształcie piramidy wykonana ze stali ocynkowanej, z dwoma pasami z każdej strony w rurze o grubości 4 mm, ta konstrukcja zmniejsza objętość płyty betonowej, aby zachować większą powierzchnię uprawną.
Wyposażona jest w trzypunktowy zaczep ciągnika oraz wieżę ze zdejmowanymi kołami, co pozwala na przemieszczanie jej z jednej pozycji na drugą.
Uszczelnienie przez obrotowe połączenie na pionowej rurze zapewnione przez uszczelkę wargową przy niskich ciśnieniach. Urządzenie bez prądu, maksymalnie jedno przęsło w ST141 o długości 56 m lub 62 m z wysięgiem 24 m lub 30 m. Należy przestrzegać natężenia przepływu od 33 m3/h do 80 m3/h i ciśnienia od 4,3 bar do 6 bar.

Holowany Mini Pivot

Holowany Mini-Pivot to zwarta konstrukcja w kształcie piramidy, która maksymalizuje powierzchnię uprawy. Posiada trzypunktowy zaczep przyczepy i wieżę z odłączanymi skrzyniami biegów, aby umożliwić jej przemieszczanie w różne pozycje.

HORTECH - Speedy Rain

Speedy Rain

Speedy Rain to deszczownia mostowa poruszająca się niezależnie. Podczas fazy nawadniania centryczny punk deszczowni jest napędzany obrotowo przez przęsła. Traktory nie są potrzebne. Wszystkie koła są zwrócone w tym samym kierunku — przewodowy pilot porusza systemem.

W niektórych przypadkach system prowadzenia może być wykorzystany do automatycznego funkcjonowania między dwoma hydrantami.


«« « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 14 » »»

Hortech

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Zachęcamy do kontatku!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
2018 HORTECH. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone  iPolska profesjonalne strony www